Ferit Yazıcı

Himmet ÖCAL Portre

“Türkiye’deki bir çok şehirde olmak üzere, Meksika’nın Monterrey ve Güney Kore’nin Seul şehrinde de anıtsal boyutlu yapıtları bulunmaktadır. Bunların yanı sıra, bir çok ulusal ve uluslararası özel koleksiyonda eserleri yer almaktadır.”

Himmet ÖCAL Antalyam Tablosu

Biyografi

1972 yılında Razgrad / Bulgaristan’da doğdu.
1999 yılında Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü’nden lisans derecesi ile mezun oldu.
2001 yılında Akdeniz Üniversitesi,Güzel Sanatlar Fakültesi, Heykel Bölümün’de araştırma görevlisi olarak çalışmaya başladı.
2008 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Heykel Anasanat Dalı, Heykel Programı’nda “ 20.Yüzyıl Heykelinde Mekanın Kurgulanması ve Mimari ile İlişkilendirilmesi” başlıklı eser metni ile yüksek lisans eğitimini tamamladı.
2016 yılında ise yine Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Heykel Anasanat Dalı, Heykel Programı’nda “Arkitektonik Heykel” başlıklı eser metni ile sanatta yeterlik (doktora) eğitimini tamamladı.
Sanatçı bir çok ulusal ve uluslararası uygulamalı sempozyum, karma sergi ve sanatsal etkinliklere katılmıştır. Bugüne dek biri Güney Kore’nin başkenti Seul’de olmak üzere, beş kişisel sergi gerçekleştirmiştir.
Ferit Yazıcı, ulusal düzeyde yapılmış olan heykel yarışmalarında bugüne dek 14 kez ödüle layık görülmüştür.
Yazıcı’nın, başta Türkiye’deki bir çok şehirde olmak üzere, Meksika’nın Monterrey ve Güney Kore’nin Seul şehrinde de anıtsal boyutlu yapıtları bulunmaktadır. Bunların yanı sıra, bir çok ulusal ve uluslararası özel koleksiyonda eserleri yer almaktadır.

 

Ferit Yazıcı

Sergileri

Sergi Detayları

Eserleri

Sonuç Bulunamadı

İstediğiniz sayfa bulunamadı. Aramanızı daraltmayı deneyin veya mesajın üzerindeki gezintiyi kullanın.