Necati Seydi Ferahoğlu

Himmet ÖCAL Portre

20’si kişisel olmak üzere çok sayıda karma ve grup sergiye katıldı. 21 Ulusal 9 Uluslararası olmak üzere 28 sanat çalıştayı ve sempozyuma katıldı.

Necati Seydi Ferahoğlu
Necati Seydi Ferahoğlu

Biyografi

1975 Amasya’da doğdu. 1994 yılında KTÜ Fatih Eğitim Fakültesi Resim-İş Öğretmenliği programını kazandı. 1998 yılında KTÜ Fatih Eğitim Fakültesi Resim-İş Öğretmenliği programından mezun olup aynı yıl öğretmenlik görevine başladı.

Öğretmenliğe başladıktan sonra yağlı boya çalışmalarına ağırlık verdi. 2007 yılında Gazi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Resim-İş Öğretmenliği Programı’nda yüksek lisansını tamamladı. 2008 yılında itibaren Trabzon-Akçaabat Güzel Sanatlar lisesinde resim öğretmeni olarak görevine devam etmektedir.

20’si kişisel olmak üzere çok sayıda karma ve grup sergiye katıldı. 21 Ulusal 9 Uluslararası olmak üzere 28 sanat çalıştayı ve sempozyuma katıldı. 5 ödülü bulunan sanatçı BRHD (Birleşmiş Ressamlar ve Heykeltraşlar Derneği Üyesidir) KPSD (Karadeniz Plastik Sanatçıları Derneği) üyesi olan sanatçı resim ve heykel çalışmalarına halen Trabzon’da kendi atölyesinde devam etmektedir. Ankara’da Grup Sanat Galerisi ve İstanbul’da Doku Sanat Galerileri tarafından temsil edilmektedir.

Sergileri

Necati Seydi Ferahoğlu Resim Sergisi 2022

Necati Seydi Ferahoğlu
Necati Seydi Ferahoğlu