Nafia Özdemir Hanyaloğlu

Himmet ÖCAL Portre

Fotoğraf projesi, dia gösterisi ve kişisel sergi gerçekleştirdi, fotoğraf danışmanlığı ve jüri üyeliği yaptı, karma sergilere, seminer, sempozyum ve açık oturumlara katıldı, bildiriler sundu, paneller yönetti, seçici kurullarda yer aldı

Himmet ÖCAL Antalyam Tablosu

Biyografi

1977-1981 yılları arasında İzmir Türk-Amerikan Kültür Derneği fotoğraf çalışmalarına katıldı. Bu dönemde öğrenim gördüğü üniversite eğitiminin etkisiyle doğa fotoğrafları ve doğayı korumaya yönelik çevreci yaklaşımla siyah-beyaz fotoğraflar çekti.

1982 yılında Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Botanik Bölümü’ den mezun oldu. 1982-1986 yılları arasında Amerikan Kız Koleji ve Ege Üniversitesi Basın Yayın Yüksekokulu, 1986-1994 yılları arasında Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, 1995-2005 yılları arasında Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, 2006 yılından itibaren de halen devam etmekte olan Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’ nde fotoğraf eğitmenliği yaptı. Eğitmenlik yaptığı üniversitelerde idari görevler üstlenerek ülke fotoğrafının kurumsallaşmasına katkıda bulundu.

1986 yılında Fotoğraf Dalında “Sanatta Yeterlik “ diploması aldı. Eğitmenlik yapmaya başladığı yıllardan itibaren still-life fotoğraflar çekmeye başladı. 1986 yılında İFSAK tarafından düzenlenen ulusal yarışmanın still-life kategorisinde “Kırmızı Şemsiye” adlı fotoğrafı alanında “en başarılı fotoğraf” seçildi. Daha sonra yaşadığı çağın ve toplumsal çevresinin izini süren daha çok kendi doğal mekânlarındaki insanların fotoğraflarını çekti. Bu fotoğraflarından “Seyyar Satıcı” 1991 İFSAK Uluslararası fotoğraf yarışmasında “Altın Madalya” ödülünü aldı.

Başka ödülleri de bulunan sanatçı ve akademisyen Nafia Ö. Hanyaloğlu birçok fotoğraf projesi, dia gösterisi ve kişisel sergi gerçekleştirdi, fotoğraf danışmanlığı ve jüri üyeliği yaptı, karma sergilere, seminer, sempozyum ve açık oturumlara katıldı, bildiriler sundu, paneller yönetti, seçici kurullarda yer aldı. Fotoğrafları, fotoğraf sanatı ve kuramı üzerine yazıları, birçok gazete ve dergide yayımlandı. 

Sergileri

Sergi Detayları

Eserleri

Sonuç Bulunamadı

İstediğiniz sayfa bulunamadı. Aramanızı daraltmayı deneyin veya mesajın üzerindeki gezintiyi kullanın.