Volkan Bolat

Himmet ÖCAL Portre

“Bu hızlı kalabalığın içinde herhangi birinin minicik bir hamlesinin bile geleceğin seyrini değiştirebileceğine inanıyorum.”

Himmet ÖCAL Antalyam Tablosu

Biyografi

“Merhaba,

Ben Volkan Bolat… 26 Yaşındayım. Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü mezunuyum.

Yeni neslin bir temsilcisi olarak, bulunduğum konumdan daima bir adım öteyi hayal ediyorum ve o hayallerle üretiyorum. Tabi bu üretimlerde teknoloji ve dijital yöntemler benim en büyük yardımcılarım. Geleceğin estetik değerlerini göz önünde bulundurduğumuzda, teknoloji sayesinde sınırların ötesini keşfedebilmek ve sonsuz seçenekler arasında gezinebilmek sanatımı besliyor. Çünkü “Bir gelecek olacak fakat bunun neresinde olacağız? Daha ne kadar ileri gidebilirim, hangi faydaları sağlayabilirim?” gibi soruların cevaplarını arıyorum araştırmalarımda ve çalışmalarımda…

 Teknolojinin hızını tam anlamıyla yakalamak kolay değil belki ama bu program bunun imkansız olmadığının da bir kanıtı… Teknolojinin bize sağladığı özgürlük ile ona estetiği geri kazandırmak mümkün… Hızlı tüketen bir dünyaya daha hızlı ve daha geniş çapta ulaşabilmek de… Bu hızlı kalabalığın içinde herhangi birinin minicik bir hamlesinin bile geleceğin seyrini değiştirebileceğine inanıyorum.

 

Sergileri

Volkan Bolat Resim Sergisi 2021